Ние сме среде сезоната на сангвинело, една од трите најчести сорти на портокалова сок.

За подготовка

  • 30мл сок од портокал
  • 15мл џин
  • 100мл пенливо вино
  • Кора од портокал, за украсување

Исечете го портокалот на половина.

Ставете тава со решетки на силен оган, а потоа испржете ја страната од внатрепноста на портокалот околу три минути, додека не зарумени и убаво запече.

Внимателно исцедете го врелиот сок и оставете го да се излади.

Ставето го сокот од портокал, џин и пенливото вино во чаша исполнета со мраз, промешајте да се соедини, исцедете во чаша за шампањ, украсете и послужете.

ИЗВОРGuardian
претходниот член,Природен избор на витамин Д и врска со калциум за апсорбирање!
Следната статијаНеколку начини како природно да ги поттикнете хормоните на среќа

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде