Белгија го забележа првиот случај на новиот вид на коронавирус кој се шири во Јужна Африка, изјави белгискиот министер за здравство.

Министерот соопшти дека варијантата Б1.1.529 е откриена кај невакциниран патник кој влегол во Белгија и бил позитивен на 22 ноември, пренесува Де Морген.

Претходните случаи беа ограничени на Јужна Африка, Боцвана и еден случај во Хонгконг, увезен од патник.

ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Македонија е прва земја во регионот која воведува 5G мрежа
Следната статијаПовредата на пат до работа се третира како повреда на работа

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде