Германците не се плашат од короната. Здравствените проблеми денес не се на врвот на листата на германски проблеми, пишува ДВ.

Германците се најзагрижени за растот на јавниот долг и стравот број еден е растот на даноците, покажа годишното истражување спроведено во име на R + V, една од најголемите осигурителни компании во земјата.

Студијата ги анкетираше луѓето во Германија за нивните најголеми стравови за теми како што се политиката, економијата, животната средина, семејството и здравјето од 1992 година.

Минатата година, компанијата откри дека Германците се плашат од Доналд Трамп – а во 2019 година, истражувачите рекоа дека Германците се помалку исплашени од кога било досега.

Со години, во Германија немаше ново задолжување на владата. Ова им даде на граѓаните чувство дека живеат во фискално здрава земја – се додека не избувна пандемијата на коронавирус.

 

ИЗВОРНова економија
претходниот член,Меркел: Имам доверба во Вучиќ, тој не дава лажни ветувања
Следната статијаНадоместоци кои газдите треба да ви ги овозможат според Закон

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде