Денес времето во Македонија ќе биде сончево и ПОТОПЛО со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец и истиот особено долж повардарието ќе засилува на интензитет.

Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 14 до 20 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се искачи до околу 19 степени.

 

ИЗВОРВработување
претходниот член,Грција е најлош пример во рамки на ЕУ за третман на бегалци
Следната статијаВработените во правосудството во четврток и петок ќе штрајкуваат

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде