Сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 2 степени, а максималната ќе достигне високи 22 степени.

Сончево со мали периоди на заоблачување ќе биде низ целата територија на Македонија.

Викендов не очекува заоблачување, а поројни дождови и драстично намалување на температурите е најавено за во недела.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Ле Пен: Ако победам на претседателските избори Франција ќе излезе од НАТО
Следната статијаАнализирајте го хуморот и дознајте дали можеби страдате од гелотофобија?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде