Облачно со врнежи од дожд.

Врнежите ќе бидат пообилни над (35 л/м2), на места поројни, проследени со засилен ветер од југоисточен правец.

На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 8 степени, а максималната ќе достигне 11 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде