Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд поинтензивен особено во западните делови. Претежно на југот ќе има и услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер (над 60 км/час).

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 7, а максималната дневна температура ќе достигне 19 степени.

Времето утре ќе биде променливо облачно и врнежливо, претпладне во јужните делови со сончеви периоди, од пладне и попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и силен јужен ветер.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 7, а максималната ќе достигне 20 степени.

Врнежите ќе се интензивираат за време на викендот, особено во сабота. Согласно метеолошката состојба ве советуваме да ги планирате викенд активностите во затворен простор.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Научниците пронашле честички на пластика во тело на испитаниците
Следната статијаИзбрани нови членови на МАНУ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде