Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, претежно претпладне.

Уште од ноќта ќе дува претежно умерен ветер од југозападен до југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 12 до 17 степени.

Во Скопје денеска променливо облачно, претпладне со повремен дожд и со слаб до умерен југоисточен ветер.

Според прогнозата на УХМР, во сабота не очекува сончево време со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во западните делови ќе има локален дожд.

Во недела пак, облачно време со врнежи од дожд, на места пообилни и поројни и понекаде со појава на грмежи.

ИЗВОРФокус
претходниот член,Министерство за култура ја презема „Универзална сала“
Следната статијаЖените заработуваат 14% помалку од мажите во ЕУ