Времето денеска ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, кој долж Повардарието краткотрајно ќе засилува.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 4, а максималната 9 степени.

Слично време не очекува и утре, а благо покачување на температурите ќе се случи во петок, според податоците на УХМР.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Охрид ќе биде полн со туристи за Велигден
Следната статијаПрирачник за страстната недела: Кога се бојадисуваат јајца и кога е најстрогиот пост?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде