Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди, попладне во делови од котлината нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Минималната дневна температура во Скопје ќе биде 15 степени, а максималната ќе достигне 23 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Со активирање на идентификацискиот број граѓаните на Македонија ќе може да работат во Србија или Албанија
Следната статијаПоради поскапувањата наместо во маркети граѓаните купуваат од локалните произведувачи

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде