Една од поевтините тури кои ги нудат туристичките агенции периодов е посетата на Божиќно село во Трикала, кај Солун, во соседна Грција.

За ова патување, преку агенција, ќе треба да издвоите 1500-1600 денари за возрасен и 1300 денари за деца до 10 години. Во цената обично е вклучен автобуски превоз и патување и разгледување со туристички водич.

Повеќето агенции во оваа понуда ја вклучуваат и посетата на Метеори – Големиот Манастир , доколку дозволуваат временските услови.

Божиќното село е вистинско доживување, особено за најмалите кои ќе може да ги видат Домот на Дедо Мраз, Куќата на бајките и волшебната шума, Ќуката на џуџињата, Фабрика за чоколадо…

ИЗВОРСкопје инфо
претходниот член,Од денеска нов пад на дневните температури
Следната статијаПрвиот впечаток во голема мерка го определува мислењето на другите за нас

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде