Сабота: Претпладне по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Минимална температура: -4°C до 4°C
Максимална температура: 9°C до 16°C

Недела: Претпладне по одделни котлини со појава на магла или ниска облачност, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Минимална температура: -5°C до 3°C
Максимална температура: 9°C до 17°C

 

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Во првиот квартал од 2023 се очекува минималната плата да достигне 20.000 денари
Следната статијаПрепораки од ИЈЗ за заштита од воздушно загадување

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде