Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 23 октомври 2022година (недела), Ден на Македонската Револуционерна Борба, односно 24 октомври 2022 година (понеделник) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните на Република Северна Македонија им го честита Денот на Македонската Револуционерна Борба.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Нов сообраќаен хаос во Скопје, ни утрово автобусите на ЈСП не се тргнати од пред Влада
Следната статијаДоселениците во Германија за Божик ќе добијат големо изненадување од државата