Доколку планирате да заминете на одмор во Хрватска овие правила задолжително информирајте се за овие правила.

Во Хрватска без ограничувања може да влезат сите граѓани на ЕУ кои поседуваат дигитална Ковид-потврда.

Македонските граѓани, со оглед дека не се дел од ЕУ, во Хрватска може да влезат со потврда за примена вакцина против ковид вирусот, со потврда, одноно Сертификат за прележан ковид или со негативен тест кој не треба да биде постар од 48 часа, доколку станува збор за брз антиген тест или ПЦР тест не постар од 72 часа.

ИЗВОРВработување
претходниот член,Паника на Балканот: Во БиХ детектиран делта сојот
Следната статијаОваа положба е најдобра за спиење, се будите одморени:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде