Скратување на работното време на угостителските објекти до 21 часот, освен за достава и шалтерска продажба на храна, е мерката што ја усвои Владата по предлог на Комисијата за заразни болести за да се спречи ширењето на ковид-19.

Оваа одлука за работното време важи и за угостителските објекти на бензинските станици, а од неа се исклучени угостителските објекти на аеродромите во Скопје и во Охрид.

ИЗВОРКанал 5
претходниот член,Велика Британија оди под клуч еден месец
Следната статијаСнимена радио екплозија во вселената, нови одговори за настанокот на Млечен пат

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде