Драматичната ситуација во која се најде водечкиот светски рекет, Србинот Новак Ѓоковиќ, во изминатите десет дена, ќе биде прикажана во форма на документарен серијал на „Нетфликс“, пренесе „Спортсмејл“

Филмска екипа веќе е во Австралија и го снима почетокот на најтурбулената тениската сезона во последните години, поради ситуацијата во која се најде најдобриот светски тенисер.

Серијата за Ѓоковиќ ќе биде направена по примерот на документарниот филм за Формула 1 – „Вози да преживееш“, чиј извршен продуцент Џејмс Геј Рис ќе работи и на документарниот филм за српскиот тенисер.

„Спортсмејл“ дознава дека тимот ќе ги следи настаните на и околу теренот во текот на сезоната и ќе има пристап до соблекувалните и другите простории кои обично се надвор од дофат на камерите.

Продуцентската куќа „Бокс ту бокс“, позната по пристапот кон снимање спортски настани зад сцената, ја освежи и закрепна Формула 1 со серијата „Роден да преживее“ и привлече нови обожаватели.

Ѓоковиќ пристигна во Мелбурн минатата недела, но потоа му беше одбиена визата, по што тој помина пет дена во имиграциски хотел.

Федералниот суд во понеделникот донесе одлука во корист на Ѓоковиќ, но сега се чека конечната одлука австралискиот министер за имиграција Алекс Хоук, кој треба да одлучи дали ќе го депортира српскиот тенисер или ќе му дозволи да игра на Австралија опен.

ПРЕКУВработување
ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Здравствениот систем во Европа пред колапс: Скоро сите од Кризен штаб во оваа земја дале оставка
Следната статијаБлаго зголемување на дневните температури

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде