Сончево, студено и ветровито. Претежно во северните делови ќе има мала до умерена облачност.

Вдолж Повардарието ќе дува повремено засилен северен ветер.

Минималната дневна температура во Скопје ќе биде -6, а максималната ќе достигне 9 степени.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози.

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони.

ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.

ИЗВОРУХМР / Македонија пат
претходниот член,Netflix ќе снима серија за драмата која ја проживува Ѓоковиќ во Австралија
Следната статијаЗголемен бројот на туристи во 2021 во однос на 2020 година

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде