Денеска времето ќе биде прoменливо облачно, на места нестабилно, со повремен пороен дожд и грмежи, а попладне локално се можни пообилни врнежи и услови за појава на град.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието.

УВ индексот ќе изнесува 6 мерни единици.

И утре ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со повремен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот, а локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи и услови за град.

Во вторник ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи, а од среда ќе настапи стабилизација. Дневната температура ќе биде во постепен пораст.

претходниот член,Ако вашето дете вреска и плаче во јавност создадете „метод на хаос“
Следната статијаОд денеска овозможен сообраќојот низ Плетвар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде