дома информација вест Нека не ве лаже сонцето, облечете се потполо!

Нека не ве лаже сонцето, облечете се потполо!

Драстичен пад на утринските температури

35
0

Времето денеска ќе биде типично за просечен есенски ден.

Времето ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Драстичен пад на температурите ќе се забележи почнувајќи од денеска па се до крајот на неделата.

Минимална дневна температура во Скопје и околината ќе изнесува 3 степени, додека максимална дневна температура ќе достигне 18 степени.

Извор: УХМР

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде