И по осум месеци ограничувања за патување во САД воведени за време на пандемијата КОВИД-19, американските патници сè уште не сакаат да летаат, а значителен број објавија дека нема да одат на небото сè додека се најде вакцина.

Само 13 проценти од анкетираните Американци во анкетата на National Geographic и Morning Consult велат дека би биле подготвени да летаат сега или пред крајот на годината, а други 24% рекле дека би летале некаде во 2021 година.

Околу една третина од 2.200 испитаници на анкетата направена претходно оваа недела немаат поим кога повторно ќе заминат со авион, што е функција на подолго од очекуваното пандемиско повлекување од нормалната активност.

ИЗВОРNational Geographic
претходниот член,Денеска ќе има заоблачување
Следната статијаСе заканувал дека ќе објави порно фотографии на фејсбук, па заработил кривична пријава

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде