Сончево и топло со температури до 18 степени

Времето денеска ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност, иако претпладне ќе има појава на магла по одредени котлини. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утрово има појава на магла по одделни котлини. Преку ден ќе биде сончево и над просечно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 7, а максималната ќе достигне од 10 до 18 степени.

Во Скопје, претпладне со појава на магла, преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 2, а максималната ќе достигне 14 степени.

Во следните денови ќе се задржи стабилно и релативно топло време со појава на утринска магла по одделни котлини.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Теорија на хаосот, каде оди човештвото?
Следната статијаАнкета: Како изгледа вашето незаборавно сексуално искуство?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде