Папата Франциско во телефонски разговор му ја честиташе победата на Џозеф Бајден, демократскиот кандидат на претседателските избори во САД кој засега е носител на победата при пребројувањето на изборните резултати.

Џо Бајден е вториот по ред американски претседател по Џон Кенеди кој е со католичка вероисповед, поради што папата Франциск побрза да му ја честита победата и да ја прогласи за победа и на католичкиот народ воопшто.

ИЗВОРМИА
претходниот член,СЗО сепак моли за итна руска вакцина против КОВИД19
Следната статијаКосово воведе полициски час

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде