Наутро постудено, преку денот сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец.

Минималната дневна температура во главниот град ќе изнесува -1, а максималната ќе достигне 19 степени.

Со мали температурни разлики и слично време, денеска се очекува и на целата територија на Македонија.

Утре не очекуваат затоплувања и благ пораст на дневните температури.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Како да разликувате добри од лоши адитиви?
Следната статијаРама најави одделување на Албанија од Македонија во преговарачкиот процес за ЕУ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде