дома информација вест НАТО донира респираторни машини и пари на Македонија

НАТО донира респираторни машини и пари на Македонија

Веста ја објавија медиумите од регионот, а официјални претставници во Македонија уште не ја потврдија официјално

39
0

Црногорските медиуми се „пофалија“ со веста дека НАТО ќе донира финансиски средства за набавка на медицински материјал, како и респираторно машини за Црна Гора, Албанија и Македонија.

Ова вест засега не ја потврдија официјални претставници во земјава.

Во текот на октомври и ноември, сојузниците на НАТО, Албанија, Црна Гора и Македонија, ќе добијат десетици респираторни машини и вкупно околу 1,5 милион евра медицински материјали од фондот за одговор на пандемијата.Toa следуваше откако трите земји побараа помош од Евро-атлантскиот центар за координација и одговор на катастрофи на НАТО (EADRCC) – се вели во соопштението, објавија подгорички „Вијести“

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде