Прочистување на организмот е задолжителна техника за долготрајно здравје. Детоксот техниките се препорачува да се спроведат најмалку два дена во текот на неделата.

Прочистување на организмот се случува врз база на вода, што значи дека зголемување на внесот на вода преку храната му помага на организмот да се ослободи од слободните радикали.

За таа цел потребно е да се одбре храна која содржи повеќе вода, односно онаа храна која може да ја јадете на лажица.

Супата со зеленчук е идеална за вашата детокс диета и е многу хранлива.

Што ви е потребно 

  • 1-2 Моркови;
  • 3-4 Гранчиња свеж спанаќ;
  • Бистра супа со минимално тестенини;

Во сад со зовриена вода исцекајте ги граничињата спанаќ и изрендајте ги морковите на ситни делчиња.

Гответе го соединението 3-4 минути. Потоа додадете ја кесичката со супата. Гответе онолку време колку што е потребно да се зготват тестенините од супата.

Отткако ќе го тргнете садот од оган оставете ја смесата да се излади.

Во оладена смеса до 40 степени, додадете 2 лажички маслиново масло и исцедете еден цел лимон.

Зачинете со бибер и сервирајте.

Наздравје!

 

 

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Пет видови пијалоци кои штетат на срцето, еден од нив го пијат и деца
Следната статијаСе прашувавте дали децата имаат антитела против корона и колку време траат? Еве го одговорот:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде