Народниот правобранител Насер Зибери гостуваше во „Click Plus“ на ТВ21 и кажа дека ако се отвора Уставот, тогаш главна причина за тоа треба да биде членство во Европската унија.

Зибери кажа дека не треба да се наметнуваат други барања како бришење на 20% од Уставот, како што побараа други политички партии.

„Отворањето на Уставот како услов за отпочнување на преговори за членство во ЕУ, е капитално прашање кое сметам дека не треба да се попречува со наметнување на други прашања“, вели Зибери.

ИЗВОРФокус
претходниот член,Следниот пат кога некој ќе ве праша „како сте?“ одговорете „неверојатно“
Следната статијаНачинот на кој чекорите е важен во бизнис секторот

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде