Има широка примена во домаќинството. Покрај тоа што секојдневно се користи во исхраната, може да послужи и како ефикасно средство за чистење на многу површини, особено стакло.

Ако имате вазна, кафемат или други стаклени садови што го изгубиле својот сјај, тој брзо ќе го врати својот оригинален изглед. Измешајте неколку лажици сол и две лажици оцет додека не добиете паста.

Нанесете го на стаклен сад, оставете да отстои 20 минути, потоа добро истријте го со четка за чистење садови и исплакнете со топла вода.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Кои се последиците по вашиот организам доколку пиете алкохол на празен стомак?
Следната статијаВнесете ја оваа боја во вашите домови за поголема радост

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде