Во босанскиот град Мостар под стариот мост се измерени 50 степени.

Со години градот е еден од најтоплите во Европа, и поради тоа работното време на фирмите има поинаков режим во време на горештините.

Информацијата ја пренесе босанскиот Кликс.ба. Топол бран ја зафати Европа. На Балканот и пошироко има пожари.

ИЗВОРФактор
претходниот член,Колку време трае идеалниот летен одмор?
Следната статијаНаправете ги овие две постапки пред да ја вклучите машината за перење и на тој начин ќе го продолжите нејзиниот животен век!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде