Времето денеска: 

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност.

Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја.

Ќе дува слаб до умерен северозападен, а во западните делови повремено и засилен западен ветер.

УВ индексот ќе изнесува 9 мерни единици.

Максималната дневна температура, денеска ќе достигне 38 степени.

Времето утре: 

Сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

УВ индексот ќе изнесува 9 мерни единици.

Максималната дневна температура ќе достигне 40 степени.

Времето до крајот на неделата:

УВ индексот во четвртокот ќе изнесува 9 мерни единици, додека во петок и сабота ќе достигне 8 мерни единици.

Минималната дневна температура во просек ќе се движи од 13 до 15 степени, додека максималната дневна температура ќе достигне во просек високи од 33 до 42 степени.

 

 

ИЗВОРУХМР / Мој збор
претходниот член,Во ЕУ задолжителни црни кутии и во автомобилите
Следната статијаСовети за правилно сончање и подобрување на тенот

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде