Тероризмот е реалност на нашето време, како што беше во 19 век во Европа. И тогаш, како и денес, најголемите жртви ги дадоа најцивилизираните и најнапредните земји. Ова ќе продолжи да се случува, затоа треба да се развијат соодветни одбранбени механизми против тероризмот, но оние што нема да ја загрозат слободата на поединецот. За жал, некои влади ги искористија овие закани за пандемија и тероризам за да ја ограничат слободата на луѓето, што е неприфатливо – тоа е само дел од она што го соопшти нобеловецот за српскиот портал „Новости“.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Свети Јован Дамаскин: Бог создава, но не размислува!
Следната статијаФејсбук ги укинува групите кои ги кршат страндардите на заедницата

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде