Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот ќе има појава на краткотрајна нестабилност претежно во југозападните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе биде 8.

Максималните дневни температури во Скопје ќе достигнат и до 30 целзиусови степени, Маврово 21, Охрид 24, Битола 27, Крива Паланка 26, Берово 24, Кавадарци и Дојран 31.

Утре времето претпладне ќе биде сончево и топло, а попладне променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град. Дневните температури ќе се движат од 20 до 29 степени.

ПРЕКУВработување
ИЗВОРМКД.МК
претходниот член,И во 21век правото на абортус е загарантирано само на хартија
Следната статијаИнстаграм е забранет за деца под 13 години

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде