Лидерите на двете најголеми политички партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ на лидерска средба се договорија да се одблокира Собранието и да се одложи пописот.

Сепак одложувањето или одржувањето на пописот на резидентното население во домаќинствата со физичко присуство не е извесно.

На Собраниска седница пратениците ќе одлучуваат дали пописот ќе се спроведе воопшто и кога ќе биде неговата реализација.

Се очекува претседателот на Собранието, Талат Џафери да повика собраниска седница на која како точка на дневен ред ќе се појави и пописот 2021 година.

ИЗВОРМИА
претходниот член,Вакцината не била пречка да се заразат околу 1000 луѓе со коронавирус
Следната статијаРецепти: Пченкарното брашно прави чудо од вашиот организам, може да се користи и за козметика!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде