Според истражувањата на Радио Слободна Европа, трошоците за живот се најниски во Косово од сите земји на Западен Балкан. 

Македонија се наоѓа веднаш зад Косово на листата на земји со најниски трошоци за живот од Западен Балкан.

Најскапо за живот е во ЕУ, поточно во Хрватска, а веднаш по Хрватска највисоки се трошоците во Црна Гора.

Србија, Босна и Херцеговина и Албанија се наоѓаат во средишниот ранг на земји по висина на трошоци за живот.

ИЗВОРМој збор / Нова Македонија
претходниот член,Овие лекови против болка никако не треба да ги мешате со лекови за хипертензија:
Следната статијаПо Хрватска и Бугарија го воведува еврото како официјална валута

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде