Здравјето на срцето е една од работите што треба да ја одржувате затоа што срцевите заболувања се причина број еден за смртност во светот.

Според истражувањето, вашата крвна група игра голема улога во ова.

ШТО АКО СТЕ КРВНА ГРУПА 0?

Истражување спроведено на 400.000 луѓе открило дека луѓето со група А или Б заедно имаат 8% поголеми шанси да доживеат срцев удар отколку луѓето со крвна група 0.

Слична студија покажа дека луѓето кои немаат крвна група 0 имаат 9% поголеми шанси да срцев удар.

ЛИЦА СО КРВНА ГРУПА Б

Резултатите од студијата објавена оваа година велат дека луѓето со крвна група Б имаат поголем ризик отколку луѓето со крвни групи А и О. Според студијата, крвната група Б има 15% поголема веројатност да доживеат срцев удар отколку луѓето со крвна група 0.

ИЗВОРАло
претходниот член,Нов досега непознат тип на коронавирус откриен во Јапонија
Следната статијаКакво влијание има „Фејсбукот“ врз вашето општо здравје?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде