Земји како Грција и Јапонија се дом на најздравите и најдолговечните луѓе во светот. На тоа секако влијаат многу фактори, како што се општо задоволство, живеење на отворено и количина на стрес, но исто така и храната што ја консумираат има голем придонес.

На прв поглед може да изгледа дека се работи за некои егзотични и недостапни намирници кои го сочинуваат нивното мени, но Ден Бутнер, долговечен експерт за порталот „Добар и добар“, објаснува колку едноставни, хранливи и корисни опции може да се најдат во која било продавница, само треба да знаете како да ги изберете.

Во нашиот брз живот, понекогаш е тешко да се испланира, па свежото овошје и зеленчук може да завршат во ѓубре ако истече пред да можеме да ги консумираме. Затоа тој направи список на храна што може да се стави во замрзнувач без да ги изгуби нивните здравствени придобивки, а ви заштеди пари и време.

  1. Овошје

Иако свежото овошје може да се расипе по само неколку дена, замрзнатото овошје може да трае вечно. Дан Бутнер препорачува снабдување со замрзнато овошје, а потоа додавање на пијалаци, јогурт или овесна каша, всушност каде сакате.

Покрај влакната, овие витамински бомби содржат фитонутриенти кои играат клучна улога во здравјето на цревата и имунитетот.

Залихи на: бобинки, ананас, манго, праски и други овошја што ги сакате

  1. Зеленчук

Не е изненадување што замрзнатиот зеленчук е на оваа листа. Бидејќи замрзнува на врвот на свежината, долговечен експерт вели дека не само што ќе трае долго, туку ќе ви ги обезбеди истите хранливи придобивки како и кога е свеж.

Плус, со правилен начин на готвење, можете да направите замрзнат зеленчук исто толку вкусно. Еден од наједноставните начини да се подготви замрзнат зеленчук од секаков вид е да се пече во рерна со капка маслиново масло, лук и билки или да се стават во чорби.

Набавете си: спанаќ, брокула, карфиол, тиква, аспарагус, мешунки и кој било друг зеленчук што го сакате

  1. Леб

Да, и лебот може да се замрзне. Бутнер препорачува печење леб од квас, добар асистент за здравјето на цревата. Ако не сте особено добри во печење, едноставно земете леб со 100% состав од цели зрна од продавницата.

Кога и да сте подготвени за нова доза, прво оставете го да се стопи во фрижидер, а потоа загрејте го во рерна или тостер. Уживајте во тост од авокадо или сендвич со здрав намаз од хумус и зеленчук.

Залиха на квасец или 100 проценти леб од цели зрна

  1. Ореви

Исто така, се препорачува чување на ореви во замрзнувач за подоцнежна употреба. Всушност, оревите траат подолго во замрзнувачот или фрижидерот отколку во оставата, чајната кујна.

Најважната причина да се чува сува стока во фрижидер е да се спречи застареноста на маслата во оревите. Јадете по две шаки ореви секој ден, што според експертите може да го намали ризикот од срцев удар, мозочен удар, карцином и други здравствени проблеми.

Залихи на: Ореви, бадеми, кикирики, бразилски ореви и индиски ореви

  1. Цели зрна

Бутнер е голем fanубител на 100 процентни житарки, кои се чуваат во вашиот замрзнувач без никакви проблеми по готвењето. За да го направите вашето готвење што е можно полесно, варете поголеми количини, како што е кафеавиот ориз, а потоа распределете го на потребната количина за еден оброк.

Ова ги зголемува шансите да се храните поздраво кога сте преполни и нема да бидете принудени да јадете брза храна затоа што ќе ви треба помалку време за загревање отколку да повикате достава на пица.

Залихи: овес, кафеав ориз, киноа, просо и јачмен

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде