Домашните работи како чистење, миење садови и вакуумирање понекогаш знаат да бидат здодевни, но она што сакате да го правите опишува какви сте.
  • Чистење на бања

Спонтани сте и не поднесувате планирање, не ги разбирате луѓето кои ги запишуваат сите свои обврски и никаде не одат без календар.

Исто така, ако ви е важно бањата да е уредна на прв поглед, но не сакате да триете плочки, вие сте личност која внимава на пошироката слика, и не се замара со детали.

  • Отпакување на плакарот

Дали им се восхитувате на луѓето кои редовно чуваат работи надвор од сезоната и ослободуваат гардероба што одговара на тековната сезона?

И сега ветувате дека ќе ги спакувате летните работи во кутии, а зимската облека ќе ја наредите на првите полици, но не го правите тоа. Сè е измешано за вас, но не ве полудува, што зборува за вашата весела природа.

  • Бришење прашина

Опсесивно-компулсивните луѓе секојдневно ја бришат прашината, но и тоа не им е доволно, бидејќи изгледа дека секогаш кога ќе погледнат во комоди, тие не се целосно чисти.

Има големи шанси да не се, па луѓето кои не можат да ја поднесат оваа работа се реални бидејќи не сакаат да се борат со нешто што дефинитивно ќе победи.

  • Правосмукалка

Методичните луѓе сакаат правосмукалка бидејќи тоа подразбира веднаш видлив резултат. Избегнувањето на оваа работа зборува за уметничка природа која не поднесува повторување на истите досадни движења половина час.

  • Миење садови

Завидете му на Џејми Оливер, кој валка многу садови правејќи јадења на своите кулинарски ремек-дела без да размислува кој ќе чисти. Ако повеќе сакате да подготвите три садови отколку да измиете три чинии бидејќи помислата на второто ве излудува, вие сте креативни.

  • Редење алишта

На некои луѓе им се допаѓа целиот процес на перење алишта, од ставање облека во машина, преку дружење, до пеглање.

Но, ако редење на алиштата откако ќе се исушат е бесмислено, тоа значи дека сте прагматични.

Навистина, има нешто сизифовски во натрупувањето алишта, особено кога се работи за работи кои подоцна дефинитивно ќе ги испеглате.

  • Расклопување на фрижидерот

Звучи парадоксално, но ако вашиот фрижидер е постојано во неред и не можете да го исчистите, тоа е затоа што сте перфекционист, па го чекате вистинскиот момент да се справите со нередот, а тој момент никогаш не доаѓа.

ИЗВОРPenzionisani.rs
претходниот член,Следната недела стигнува поларен вортекс во Европа, температури 15 степени под нулата
Следната статијаНема потреба да покажуваме голи гради на осмомартовските протести, општеството никогаш немало проблем со голото женско тело, борбата треба да оди во друг правец!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде