Меѓународен натпревар во јадење лути пиперки по првпат ќе се реализира во петок во Кавадарци, за време на Стопанско-културната и туристичка манифестација „Тиквешки гроздобер”.

Настанот што ќе се одржи во кавадаречка гостилница, е насловен „Супер лут предизвик”.

Организаторот информира дека за сите натпреварувачи следуваат вредни награди, а главната награда за победникот е LCD телевизор. Неколку спонзори го поддржуваат овој натпревар.

ИЗВОРАлсат
претходниот член,Минерал кој помага да се исфрли вишок на вода од организам
Следната статијаХрватска најмногу работна сила увезува од БиХ и Македонија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде