На денешната прес-конференција за медиуми, претседателката на инсепкцискиот совет Магдалена Филоповска – Грашовска потврди дека ДПИ во текот на изминатата недела издал забрана за работа на два угостителски објекти.

Едниот угостителски објект од Гостивар не ја почитувал одредбата за работно време и се затекнат да работи и по 21 часот.

Другиот угостителски објект од Охрид, направил прекршок на Протоколите за работа со тоа што се затекнати повеќе од 4 лица на иста маса.

Покрај затворање и изречена забрана за работа, на овие угостителски објекти согласно пркршочните закони им е изречен и соодветен платен казнен налог.

ИЗВОРВлада
претходниот член,Работењето од дома им понуди на луѓето увид во тоа дека работите може да бидат поинакви
Следната статијаКомпаниите за производство на двете надежни вакцини против КОВИД19 лажат за нивната ефикасност!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде