Најниска температура од 0 до 5 степени, највисока од 10 до 15 степени и на места каде што ниските облаци траат подолго околу 8 степени.

Во утринските часови, понекогаш слаб земјата мраз, а во пониските области, во котлините и речните долини, мала облачност или магла.

Ветерот ќе биде слаб, менувајќи го правецот.

Во недела и понеделник претпладне на некои места ќе има слаб земјата мраз, а во пониските области, во котлините и долините на реките, ќе има магла што на некои места ќе се задржи и пред пладне.

Сончеви периоди во средината на денот во недела и попладне.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде