Прeтпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне и кон крајот на денот променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално ќе има поинтензивни процеси во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, силен ветер, електрични празнења и услови за појава на град. УВ=6

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 18, а максималната ќе достигне 30 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,По 1 часот по полноќ сите светилки и фонтани низ парковите во Аеродром ќе бидат исклучени
Следната статијаНа родителите кои имаат прваче им следува еден слободен ден

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде