Новото истражување тврди дека постои начин да се поправи штетата што ја направивме на нашите бели дробови, дури и ако е поврзана со пушењето или корона.

Научниците од училиштето за јавно здравје Џон Хопкинс тврдат дека можеме да го забавиме падот на функцијата на белите дробови со јадење 2 домати и 3 порции јаболка секој ден.

Судејќи според нив, ова функционира само ако ги јадеме свежи, а не конзервирани.

Студијата ги разгледа функциите на белите дробови на повеќе од 650 возрасни лица во 2009 година, а потоа го повтори тестот 10 години подоцна.

ИЗВОРАло
претходниот член,Ова е CV на Никола Тесла со кое веројатно денеска не би можел да се вработи
Следната статијаШто се случува со нашето тело кога јадеме хамбургер?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде