Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП Табановце и на ГП Богородица времето на чекање за влез и излез од државата е околу еден час, објави АМСМ.

На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

ИЗВОРФактор.мк
претходниот член,Поскапувањето на струјата стави клуч на вратите на 4.856 фирми од почетокот на годината досега
Следната статијаДенеска е Илинден празникот посветен на пророкот Илија