Градот Скопје заедно со Македонски Зелен Центар и оваа година ќе ја одбележи Европската недела на мобилност 2021 и за граѓаните ќе понуди низа активности посветени на алтернативното и одржливо движење.
Активностите на Европската недела на мобилност 2021 се организираат под мотото „Движи се здраво. Биди здрав“.
May be a cartoon of ‎text that says '‎европсканеделанамобилност 16-22 септември 2021 движи ce здраво. биди здрав. اااا1 EUROPEAN MOBILITY WEEK #MobilityWeek‎'‎
ИЗВОРДржавен инспекторат за животна средина - Фејсбук
претходниот член,Ако имате над 30 години редно време е да ги исфрлите од исхрана овие производи:
Следната статијаОд денеска во Музејот на современа уметност отворена изложбата „Пркосни слики: Џон Хартфилд и сатиричната фотомонтажа“

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде