Сабота: Променливо облачно, студено и ветровито. Во северните и источните делови ќе има повремен слаб снег. Ќе дува умерен, вдилж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северозападен правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува -9, а максималната ќе достигне 1 степен.

Недела: Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален снег.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,Подегутантно ми изгледаат стари луѓе кои се трудат да изгледаат млади, одошто стари луѓе кои дозволуваат годините природно да им се познаваат
Следната статијаДали знаете која е единствената балканска земја каде сѐ уште официјална валута е германската марка?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде