Откриено е дека две лица во Велика Британија се заразени со новата варијанта на Ковид,  изјави министерот за здравство.

Саџид Џавид рече дека случаите во Брентвуд, Есекс и Нотингем биле потврдени од Агенцијата за здравствена безбедност на ОК по геномското секвенционирање.

Тие се поврзани и поврзани со патување во Јужна Африка, а двата случаи и нивните домаќинства се самоизолирале.

Новата варијанта е идентификувана и во Јужна Африка, Боцвана, Белгија, Хонг Конг и Израел.

Премиерот Борис Џонсон ќе одржи прес-конференција на Даунинг Стрит во 17:00 часот по Гринич со главниот научен советник на владата, Сер Патрик Валанс и главниот медицински директор на ОК, проф Крис Вити.

ИЗВОРBBC.COM
претходниот член,На прагот на зимата многумина развиваат сезонска депресија, а еве кои се симптомите:
Следната статијаВо Швацарија усвојувањето на ковид протоколите ќе се гласа на референдум!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде