дома информација вест Дожд и грмежи денеска

Дожд и грмежи денеска

Денеска не очекува дождливо време

32
0

Променливо облачно со врнежи од дожд, кои најдолго ќе се задржат во источните делови каде на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Во останатите подрачја се очекува врнежите да престанат до пладне или рано попладне, но преку целиот ден на повеќето места ќе има зголемена облачност.

Ќе дува умерен ветер, а во источните делови ќе има засилен јужен ветер.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 8 степени, а максималната дневна температура ќе достигне 22 степени.

Извор: УХМР

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде