До петок ќе се задржи стабилно и сончево време.

Под влијание на циклонска активност за време на викендот ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни и обилни (над 35 л/м2), соопшти УХМР.

Ќе дува засилен ветер од југоисточен правец, а дневната температуара значително ќе се намали.

ИЗВОРФокус
претходниот член,Се менува законот: Панели ќе може да се поставуваат на помалку квалитетни ниви
Следната статијаИдната година становите ќе поевтинат за 10%

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде