Голем број луѓе од светот на спортот реагираа на случувањата во Австралија кои пред се го засегаат Новак Ѓоковиќ.

Сепак, сега на ред е директорот на компанијата „Фајзер“, Алберт Бурла, кој го поддржа Ноле и рече дека тој е „негов голем обожавател“.

Пред се, јас сум голем фан на Новак Ѓоковиќ, но не можам да навлегувам дали ја имав потребната документација за влез во Австралија или не. Тоа е нешто што е меѓу него и властите, но и лекарот. Верувам дека основниот вирус ве штити од инфекција, не само во овој случај туку и воопшто. И за некое време. Во многу земји низ Европа, вашиот сертификат важи шест месеци по последната доза на вакцината, а во случај на пренесен вирус само три месеци по позитивен тест. Значи, заштитата што ја добивате по природно преносливиот вирус не трае толку долго како после вакцината. Тоа е она што го кажав и за што можам да зборувам – изјави Бурла.

ИЗВОРАло
претходниот член,Рок на траење на руската салата и како правилно да ја складирате?!
Следната статијаЗошто Севена Македонија е име кое никогаш нема да заживее?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде