Сончево и топло со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер во западните делови од југозападен, а во источните од југоисточен правец.

Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи, претежно во планиските подрачја.

Најниска температура во Скопје ќе изнесува 8 степени, а највисока ќе достигне максимални 27 степени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде