Управата за хидрометереолошки работи (УХМР) најавува дека времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо, со повремени врнежи од дожд краткотрајно и со нестабилност.

Од среда дневната температура ќе биде во пораст, а во попладневните часови ќе има услови за локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималните дневни температури утре ќе бидат 18 степени, а во четврток ќе се искачат до 26.

ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Од 1 јули ќе се воведат различни тарифи на електрична енергија
Следната статијаОд денеска Србија ги укинува сите мерки и ограничувања за влез во државата

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде